wtorek, 20 grudnia 2011

Wariactwo przed Świętami

Witajcie!
Święta zbliżają się wielkimi krokami(choć na zewnątrz tego nie widać), a w sklepach panują promocje. Oczywiście pomijając fakt, że dziwnym zbiegiem okoliczności rzeczy, które kupujemy jeszcze dwa tygodnie temu były o połowę tańsze. Cóż, magia świąt. ;) Na szczęście mnie ominie to szaleństwo. Choroba czasem sprzyja. Choć trochę żałuję, bo bardzo chcę gdzieś wyjść.
Tak naprawdę zaczęłam trochę niefortunnie. Naprawdę kocham Święta Bożego Narodzenia i nie wyobrażam sobie życia bez nich. Wigilia, kolędy, cała rodzina w domu to coś co jest naprawdę niesamowite. Atmosfera w tym czasie jest naprawdę cudowna. Zapach wypieków babci, choinki i jak zwykle sprzeczki dotyczące potraw. To jest naprawdę piękne.

Bardzo miło ze strony use imagination, że zaprosiła wszystkich swoich czytelników do TAGu. Oczywiście polecam jej blogga girlwithoneeye.blogspot.com/ 

 1. Ulubiony świąteczny film?

Ciężko mi powiedzieć, bo podczas świąt prawie nie włączam telewizora, ale może "Kevin sam w domu". ;)

2. Ulubiony świąteczny kolor?

Oczywiście czerwony i złoty. 

3. Ubierasz się odświętnie, czy spędzasz święta w piżamie?

Nawet jak bym bardzo chciała spędzić je w piżamie nikt z mojej rodziny mi na to nie pozwoli. Obowiązkiem jest ubrać się elegancko. 

4. Jeśli w tym roku mogłabyś podarować prezent jednej osobie, kto by to był?

Na pewno chciałabym obdarować osoby bliskie mojemu sercu lecz, z którymi nie mam możliwości się spotkać. Jednak moim największym marzeniem jest obdarować choć jeden dom dziecka. Dzięki temu liczba nieszczęśliwych osób była by choć trochę mniejsza. Jeśli miała bym jednak obdarować jedną osobę nie kupiła bym nic ponieważ, reszta osób, na których mi zależy nie dostała by nic.

 5. Otwierasz prezenty w Wigilię, czy świąteczny poranek?

Prezenty otwieram po Wigilii, a przed pasterką. Zawsze moi młodsi kuzynowie szybko jedzą, aby być pierwszym, ale i tak muszą siedzieć przy stole. ;)

6. Czy kiedykolwiek zbudowałaś dom z piernika?

Nigdy, ale muszę przyznać, że kocham pierniki <3

7. Co lubisz robić podczas przerwy świątecznej?

Jeść smakołyki. Jem, a następnie narzekam, że przytyłam. To mój zwyczaj. Bardzo lubię też czytać książki, lepić z młodszym kuzynostwem bałwana i bić się na śnieżki. 

8. Jakieś świąteczne życzenia?

Po prostu chcę szczęścia w nadchodzącym roku. Chcę wierzyć, że w następną Wigilię potkamy się w tym samym gronie, przy tym samym stole. Chcę mieć poczucie, że żyję pełnią życia i nie odwracam się za siebie. Tak, abym niczego nie żałowała.  

9. Ulubiony bożonarodzeniowy zapach?

Piernik, ciasteczka korzenne, sianko i paląca się świeczka. 

10.  Ulubione świąteczne jedzenie?

Oczywiście wszystko co ugotuje moja najukochańsza babcia. Uwielbiam barszcz i kapustę. <3 

Wychodzi na to, że to koniec. W czwartek mam Wigilię klasową. Razem z koleżankami będziemy wymieniać się prezentami. Jestem bardzo ciekawa co dostanę i czy to co im kupiłam będzie się podobać. Wszystkim życzę nie dania się zwariować podczas wielkich przygotowań do świąt. Powodzenia!

3 komentarze:

 1. O, jak miło, że wzięłaś udział w TAGu ♥
  Ja również wymieniam się z koleżankami prezentami w czwartek i to jedyna rzecz, z której się cieszę na tę wigilię klasową. Nie lubię tego niezręcznego łamania opłatkiem, zwłaszcza z osobami, z którymi nie bardzo utrzymuję kontakt. Ale cóż, Wigilia jest tylko raz w roku, no i to ostatni rok w tej klasie, więc jakoś dam radę :3
  Mam też pytanie od siebie-ile i jakie potrawy goszczą na Twoim wigilijnym stole? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze powiedziawszy nie wiem ile dokładnie. Coś koło 9. Co roku się zmienia. Co do potraw to barszcz, pierogi, zupa grzybowa, ryba, dwie potrawy z kapusty. Nie wiem co jeszcze. Po prostu sobie nie przypominam. ;)
  Co do wigilii klasowej: też nie lubię dzielenia się opłatkiem z osobami z klasy.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuje za każdy komentarz :*