poniedziałek, 29 października 2012

29.10.2012r

Ścieżka zatrzymana w czasie

Idę na spacer, lecz naprawdę udaję się w krainę zapomnienia.
Wychodzę z domu, gdy nagła fala zimna uderza każdą komórkę mojego ciała. Zaczęła się jesień, więc na szczęście mam na sobie gruby sweter. To jeden plus tej pory roku. Jeszcze jednym są długie jesienne wieczory. To najlepszy czas na rozmyślania.

Idę wzdłuż ponurej ulicy. Krystaliczne krople zaczynają spadać z nieba. Kap, kap, kap...Słyszę ich dźwięk w mojej głowie. Odbija się jak echo i znika gdzieś w zakątkach mojego umysłu.
Kap, kap, kap...
Próbuję zagłuszyć odgłos wkładając słuchawki do uszu. W tej właśnie chwili wyruszam do przeciwległej rzeczywistości. Moje ciało zostaje tu, w szarym świecie, a dusza ze spokojem obserwuje ludzi wokół.
Jakaś kobieta śpieszy się na autobus. Gubi przy tym kilka chusteczek higienicznych. Prawdopodobnie jest przeziębiona. Jak większość naszego społeczeństwa jesienią.
Drogą idzie starszy, głuchoniemy pan. Koło jego nóg pałętają się dwa szczęśliwe psy. Jego jedyni towarzysze. Nikt nigdy nie zwraca na niego uwagi. Samotność jest najgorszą karą.
Dzieciaki beztrosko biegają po polance. Rzucają się w kupki liści, szukają kasztanów i straszą wiewiórki. Dlatego też, okres dzieciństwa jest najlepszą częścią naszego życia. Ta wszechobecna beztroska jest swego rodzaju błogosławieństwem.
Starzy znajomi patrzą się na mnie jak na ufo. Nie jestem już częścią ich "paczki". Bo fałszywość to nie moja domena. Dlatego też nie gram już w tą chorą grę.
Starsze panie wleką się powoli, plotkując. Obgadają każdego bez wahania, gdyż życie innych jest tak bardzo fascynujące...
Kap, kap, kap...
 A ja? Idę dalej. Zostawiam wszystko za sobą. Mimo tej całej beznadziejności świata wyczekuję następnego dnia. Każdy wschód słońca daje nam nadzieję na lepsze jutro. Dlatego też czekam na to jak małe dziecko na prezenty w Gwiazdkę. 
Siadam i patrzę w niebo. Ciemne chmury powoli poruszają się po nieboskłonie, kontrastując z miliardami świecących gwiazd. Wiem, że gdzieś tam jest zapisane moje przeznaczenie. Wyczekuję go z wielką ciekawością...Czy będzie dobrze?
Wpis wyszedł troszeczkę, lirycznie? Może dlatego, że tak się czuję. Żyję trochę oddalona od rzeczywistości. Patrzę na ludzi z boku. Nie osądzam, ale analizuję. Ogólnie czuję się lepiej. Można by powiedzieć odrodziłam(choć bardziej odradzam) się jak feniks z popiołów.
Mam nadzieję, że jakoś radzicie sobie z jesienną depresją. ;)
Pozdrawiam
Vivenn

16 komentarzy:

 1. Jesień budzi w nas chęć do refleksji i rozmyślań ;) Też idąc, często analizuję innych ludzi, przychodzą mi do głowy różne myśli ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. I follow you and I hope you will reciprocate...
  http://www.5minutiearrivo.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się Twój styl pisania. :D
  Zanurzyłem się w Twoją notkę i poczułem tak jak bym szedł koło Ciebie.

  Podoba mi się ogólnie Twój Blog. Dodaję do Obserwowanych.
  Wpadniesz ? www.rybancik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka pora! ten czas nastraja lirycznie! Masz duzy potencjal jesli chodzi o pisanie, rob to dalej, swietne zdjecia! Buty-uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Architects! miłe zaskoczenie :)

  Właśnie..dzieciństwo to był wspaniały czas...

  OdpowiedzUsuń
 6. dobra notka ^^
  naprawdę , rozwalasz .

  OdpowiedzUsuń
 7. Post wyszedł Ci świetnie, przyjemnie się czytało :) Też nieraz żyję jakby w równoległym świecie ;P
  Dobrze, że się masz coraz lepiej ;*

  OdpowiedzUsuń
 8. To ja ci dziekuję za twoją osobistą refleksję. I wierzę gorąco, a raczej to wiem na pewno, że Oni nadal czuwają nad nami. Dobranoc :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jesteś bardzo wrażliwą osobą i bacznie obserwujesz świat. Takim ludziom jest ciężej w życiu ale za to przeżywają mocniej wszystkie zdarzenia. Czy to dobrze? nie wiem.
  Pięknie piszesz. Będę tu wracac.
  Przeczytaj ksiązkę pt Życie piękna katastrofa, może pomoże Ci wygonic depresyjną jesień.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. świetnie dobierasz słowa^^

  OdpowiedzUsuń
 11. świetny blog i fajne butki ;)))

  obserwuję i mam nadzieję, że się odwdzięczysz ;d

  http://secretsareeverywherebb.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Podoba mi się Twój styl pisania.
  + i zapraszam do odwiedzenia mojego bloga ;)
  http://brunetka-i-swiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Zostałaś nominowana do Liebster Blog ;)))
  Więcej informacji, na moim blogu
  http://secretsareeverywherebb.blogspot.com/

  Pozdrawiam,
  Barbra ;*

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetne ;)
  PS wpadniesz ? ;3
  justdoyourown.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuje za każdy komentarz :*